ASF Otomotiv Artık E-Şarj İstasyonu

ASF Otomotiv, çağımızın en büyük problemlerinden biri olan doğal kaynakların yetersizliği ile ilgili çalışmaların en kuvvetli ayaklarından biri olan elektrikli araç projesinde, elektrikli araç şarj istasyonları ağının kurulmasında öncülük eden Eşarj ile anlaştı. ASF Otomotiv, bundan böyle E-şarj İstasyonu olacak.

Renault ve Dacia gibi dünya çapında markaları Türkiye'de başarıyla temsil eden ve tüm dünyada araç kiralama hizmetleri sunan Europcar'ın Türkiye distribütörlüğü görevini yıllardır başarı ile yürüten ASF Otomotiv, imza attığı projelerle sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Otomotiv sektörüne getirdiği yeni yaklaşımlarla vizyoner, yenilikçi bir strateji izleyen ve birlikte çalıştığı kurumlar ile ürettiği projelerle fark yaratan ASF Otomotiv, 2008 yılından bu yana Türkiye’nin lider elektrikli araç şarj istasyonu operatörü olarak faaliyet gösteren Eşarj ile çalışmaya başladı. Çevreye duyarlı yaklaşımları ile toplumsal fayda yaratmak için çalışan ASF Otomotiv, Eşarj ile yola çıktığı yeni projesinde gelir paylaşımlı elektrikli araç şarj istasyon yatırımlarının önünü açmayı hedefliyor.

 

Çevreye yatırımın en büyük kazanç olduğu günümüzde, elektrikli otomobil sektörüne, elektrikli otomobiller için altyapı gelişim süreçlerine yapılacak her katkının aslında geleceğimize yatırım olduğunu gözler önüne seren ASF Otomotiv, Eşarj ile İş Ortaklığı kuran ilk firmalardan biri olarak elektrikli otomobil kullanımının ve çevreci algının artmasına katkıda bulunacak bu iş modelinin Türkiye’deki öncüsü oluyor.

 

Elektrikli Araçlar İçin Oluşturulacak Projerlerde Yer Almaya Devam Edeceğiz

 

Hayata geçirdikleri her proje ile sektöre öncülük etme misyonu ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini ifade eden FDN Grubu ve ASF Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, elektrikli araçlar için oluşturulacak altyapı projelerinde yer almak istediklerini belirtti. Her zaman olduğu gibi çevreci ve son teknoloji projelere önem verdiklerini vurgulayan Fidan, Eşarj ile yaptıkları işbirliği ilgili şu ifadeleri kullandı; “M2M, bir diğer deyişle makineler arası iletişim giderek artıyor ve bu teknoloji akımının en büyük örneklerinden olan elektrikli otomobiller hayatımızın merkezine girmeye başladı. Elektrikli otomobillerin kullanımı arttıkça, Eşarj gibi bu sektöre hizmet eden firmaların yaptığı gibi şarj istasyonu altyapısı yatırımlarına da olan ihtiyaç artacak. Özellikle tasarım ve plan aşamasında olan üç yerli araç projesinden ikisinin elektrikli olduğu düşünülürse, şarj istasyonlarının sayısının artırılması direkt olarak yerli otomobil üretimine destek niteliği de taşıyor. ASF Otomotiv olarak elektrikli araçlara yönelik ülkemizdeki altyapı projelerinde öncü rolü üstlenmek istiyoruz.”

 

 

22.09.2016

Diğer Haberler

Koleos Yıl Sonunda Geliyor! 05.09.2016

Renault'nun yeni D SUV segmentindeki aracı Koleos’un, yıl sonunda satışa sunulması planlanıyor.

ASF Otomotiv Fortune 500’de! 29.07.2016

Türkiye otomotiv pazarının yükselen değerlerinden ASF Otomotiv, Türkiye'nin en başarılı şirketlerinin yer aldığı Fortune 500 Listesi’ne üst üste ikinci kez girmeyi başardı.

Renault Talisman, ASF Renault Kartal Showroom'da! 08.03.2016

"Hayatın akışını, duruşun belirler" sloganı ile farklı bir deneyim yaşatmaya geleceğinin sinyallerini veren ve heyecanla beklenen Renault Talisman, ASF Renault Kartal Showroom'da!

Renault Elektrikli Arabalar Avrupa'da 1 Numara! 02.02.2016

Renault’nun geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü ZOE Avrupa’da en çok satan elektrikli araba oldu. Kangoo Z.E. ise Avrupa’da en çok satan elektrikli LCV olmayı başardı.

Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi Hakkında Sık Sorulan Sorular 07.01.2016

Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi'nin yürülüğe girmesiyle beraber akıllara pek çok soru işareti geldi. Bu sorulardan bazılarını cevapladık: