Twizy

Genel

Şarj

Elektrik Şarjı

10 amperlik standart bir prizde üç buçuk saatlik bir şarjla şehir içi sürüşlerinizde 100 km'lik menzil sizi bekliyor!

Şarj Olma Süresi

Standart şarj aracın tam şarjı için 3 saat 30 dakika, %80 şarj için 3 saat. Daha fazla kolaylık sağlamak amacıyla, Twizy ön taraftaki bir kapağın altında şarj cihazı ve 3 metrelik entegre şarj kablosuyla donatıldı.

Şarj Donanımı

Araç şarjı: Ön taraftaki kapağın altında 3 metrelik entegre şarj kablosuyla genel şarj terminali tipi prizden şarj Adaptör sayesinde standart ev prizlerinden (220V-10A) şarj edilebiliyor.

Sürüş Keyfi

Çevik ve Pratik

Bir scooter'dan biraz büyük boyutları ve 3.4 metrelik bir 4 tekerli için rekor düzeyde bir dönme çapıyla tam bir şehir aracı olan Twizy ile kolaylıkla park yeri bulur trafik sıkışıklıklarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Tasarım

Kim Korkar Yağmur Çamurdan

Twizy alt koruması bulunan körüklü yan kapılarla donatılarak yağmurda bile suların sıçraması engellenip ayakların daima kuru kalmasını sağlıyor. Twizy ayrıca 2 tekerleklilerin yaşattığı duyguları tam bir güvenlik içinde hissetmek isteyenler için yan kapısız olarak da sunulacak. Yolcular hava şartlarına karşı yan deflektörlerle korunacak.

Minumum Alan Maksimum Eşya

Arka koltuğun arkasında kapalı bir bagaj, arka koltuğun altında bir başkası ve iki torpido gözü. Twizy size kapasitesi 65 litreye kadar yükselen eşya koyma alanları sunuyor.

Sıradışı Erişim

Çevik bir çift kişilik şehir otomobili olan Twizy ile arka koltuğa uzanmak çok basit! Ön koltuk kayarak arka koltuğa erişimi kolaylaştırıyor.

Motor

Ehliyetsiz Kullanım!

16'dan 77'ye herkes için bir Twizy.
Twizy'nin motoru 2 güç seviyesinde sunuluyor. (4kW ve 15kW). İlk güç seviyesi 45 km/s'lik bir hıza ulaşmasına ve aracın 16 yaşından itibaren ehliyet olmaksınızın kullanılmasına olanak tanıyor. İkinci güç seviyesiyse 75 km/s gibi şehir koşullarında yolculuk yapmak için hayli yeterli bir hıza ulaşmasını sağlıyor.

comments powered by Disqus