Dokker

Genel

Teknoloji

Isıtma ve Klima Sistemi

İdeal bir ısı konforu için Dacia Dokker'da etkin ve hızlı bir ısıtma ve klima* sistemi bulunuyor, sistem arka koltuklarda havalandırma ızgaraları ile sunuluyor. *Versiyonlara göre veya opsiyonel.

Yeni Radyo CD MP3

Yeni Radyo CD MP3 çok kaliteli ve pratik kullanımlı, büyük ekranlı yeni bir Dacia radyosu. Direksiyondan kumandaları ile, Yeni Radyo CD MP3 size, CD-MP3 okuyucu, Bluetooth®'tan veya USB girişi /jak (priz) soket yoluyla mobil müziğinize erişim ve eller serbest telefon olanağı sunuyor. Yol koşulları ne olursa olsun, Yeni Radyo CD MP3 ile ideal bir ses kalitesinden yararlanacaksınız.

Arka Park Sensörü

Arka park sensörü, rahatça ve tam güvenlik içinde park etmeyi sağlıyor.

Teknolojik Donanım

Dokker ile ön konsola entegre 7" (18 cm) büyüklüğünde dokunmatik ekranlı Dacia Media Nav* navigasyon ve multimedya sistemi sunuluyor. Son derece sezgisel kullanımlı sistem radyo ile birlikte eller serbest telefon etmeniz veya mobil müziğinizi audio streaming olarak dinlemeniz için Bluetooth® teknolojisini içeriyor. Sistemde aynı zamanda 2D veya 3D kuşbakışı ekran görüntülü GPS navigasyon sistemi de sunuluyor. Ön konsoldaki USB ve priz ile birlikte direksiyondan kumandalar sistemi yararlı şekilde tamamlıyor. *Opsiyonel

Elektrikli Dış Dikiz Aynaları

İçeriden elektrikli kumanda ile dikiz aynalarınızı doğru biçimde ve kolayca ayarlayabilirsiniz (versiyonlara göre).

Tasarım

Ergonomik Sürücü Koltuğu

Sürücü koltuğunun kullanımı işlevsel ve etkin olarak tasarlandı. Ergonomiye özel olarak özen gösterildi : Elektrikli cam kumandaları kapıda el altında, klimanın* butonlarına kolayca erişilebiliyor, tüm bunlara direksiyondaki radyo kumandaları eşlik ediyor. Gösterge panosundaki bilgiler kolaylıkla okunabiliyor. Öte yandan, Dokker'da uzun yolculuklar için geniş bir ayak desteği bulunuyor. Kısacası, Dokker'ın kabininde rahatlık ön planda ve ayrıca Dacia Media Nav* gibi kullanışlı modern ekipmanlara sahip. * Versionlara göre veya opsiyonel

Sürgülü Yan Kapı

Sınıfının en genişi sürgülü yan kapıları* ile Dokker'ın arka koltuklarına erişim çok kolay. Bu kapılar dar bir yere park etmek için de son derece pratik. * Versiyonlara göre 1 veya 2 kapı

Katlanabilen Koltuklar

İhtiyaçlarınız doğrultusunda yükleme alanını genişletmek için arka koltukları1/3-2/3 olarak yatırmak ve portföy şeklinde katlamak mümkün.

Bagaj Kapasitesi

800 lt kapasite ile Dacia Dokker kendi sınıfının en büyük bagaj hacmini sunuyor. Arka koltuklar portföy şeklinde katlandığında, 3 m3'e çıkan bir bagaj hacmi elde ediliyor.

Güvenlik

Güvenilirlik Testleri

Dacia Dokker, en zorlu olanlar da dahil her türlü olası kullanım koşullarında sağlamlığının ve güvenilirliğinin onaylanması amacıyla çok sayıda testten başarıyla geçti.

Güvendesiniz

Güvenlik herşeyden önemli. Sizi yolculuklarınız boyunca korumak için yeni Dacia Dokker'ı etkin aktif ve pasif güvenlik unsurları ile donattık.

AFU Fonksiyonlu ABS

Lastiklerin kilitlenmesini önleyen ABS ile birlikte, AFU (Acil Fren Yardımı) fren durumunda şerit kontrolünü korumayı sağlıyor ve durma mesafesini minimize ediyor.

Çocuk Koruma Sistemleri

İsofix
Arka koltuklarda Isofix çocuk koltuğu sabitleme sistemi.

Motor

Motor Seçenekleri

Dokker ile her trafik koşulunda, her türlü kullanım ihtiyacına cevap veren benzinli ve Dizel motor seçenekleri sunuluyor. Benzinli motor: Güvenilir, kendini kanıtlamış, uygun fiyatlı 1.6 MPI 85 bg. Dizel motor: Düşük yakıt tüketim ve CO2 emisyonuna sahip 1.5 dCi 90 bg motor (Dacia eco² imzasına sahip) ( 4,5lt/100 km yakıt tüketimi ve 118g CO2).

comments powered by Disqus